Makijaż dopasowany do kształtu twarzy

Każda z nas jest inna, unikalna i wyjątkowa. Niemniej jednak dopasowanie odpowiedniego makijażu, wiąże się z wcześniejszą wnikliwą analizą rodzaju twarzy. Zależnie od tego, czy Twoja twarz jest owalna, pociągła, kwadratowa czy też w kształcie trójkąta, powinnaś przestrzegać podstawowych zasad odpowiedniego nakładania produktów do makijażu.

Twarz owalna

To wręcz idealny kształt twarzy. Jeśli masz ten kształt twarzy możesz eksperymentować z każdym rodzajem makijażu.

Twarz pociągła

W tym przypadku odległość pomiędzy czołem a brodą jest mniejsza, szerokość twarzy większa. Broda jest zaokrąglona a policzki pełniejsze. Szerokość twarzy jest zbliżona do jej długości. Trzeba ją zatem wysmuklić poprzez wykonturowanie policzków, linii żuchwy i skroni.

Twarz kwadratowa

Jest takiej samej szerokości w punktach wzdłuż czoła, od policzka do policzka i na całej szerokości żuchwy, która jest zwykle kanciasta. Czoło jest mocno zarysowane i szerokie. Aby nadać jej łagodniejszego wyrazu, na środkową część czoła, brody i nosa oraz na linię włosów przy skroniach i żuchwę nałóż ciemniejszy podkład. Na resztę twarzy wykorzystaj jaśniejszy kolor.

Twarz trójkątna

Tutaj mamy do czynienia z wąskim czołem i kośćmi policzkowymi i szerszą żuchwą. Musisz unikać podkreślania policzków i brody. Ciemniejszym podkładem wymodeluj skronie a kolorem naturalnym brodę i policzki. Możesz mocniej podkreślić brwi.