Styl militarny

Od kilku dobrych sezonów, bardzo popularny wśród panów stał się styl militarny. Styl ten od dłuższego czasu inspiruje projektantów i niezależnie od pory roku, wciąż prześcigają się w nowych stylizacjach, które sprawdzają się nie tylko na weekendowy wypad za miasto, ale również na co dzień.

Wzory moro, zieleń w odcieniu khaki, wszelkie odcienie beżu, wysokie, wojskowe glany, pagony, oficerski płaszcze i kroje zbliżone do mundurowych – to wszystko kojarzy się z wojskiem i charakteryzuje styl militarny.

Jak zatem nosić te ubrania i jak je łączyć? Jak we wszystkim, zalecam umiar i rozsądek. Na pewno łączenie ubrań w stylu militarnym od stóp do głów, nie jest dobrym rozwiązaniem. Dobrze zachować równowagę, łącząc na przykład militarną marynarkę z białą koszulą lub t-shirtem i prostymi dżinsami. Tak modna i popularna kurtka bomberka, która również swój rodowód ma w odzieży militarnej, z niewielką stójką i ściągaczami u dołu i przy rękawach, doskonale będzie się prezentować z czarnymi, brązowymi czy nawet czerwonymi dodatkami. Kolor khaki śmiało możecie również łączyć z żółcią, granatem, beżem i ponadczasową bielą.